×
0212 381 50 00

API Nedir?

3 Mayıs 2018
API (Application Programming Interface), bir uygulamaya ait yeteneklerin, başka bir uygulamada da kullanılabilmesi için, yeteneklerini paylaşan uygulamanın sağladığı arayüzdür. Basitçe, A uygulamasının özelliklerini B uygulamasında da kullanabilmemizi sağlayan yapıya API diyoruz.

Kaynak: blog.koddit.com
Devamı >

Intel'in Yeni Atom İşlemcileri

4 Mayıs 2018
Intel'den sızan bilgilere göre yeni Atom işlemcisi üretimine hazır. Yeni Intel Atom işlemciler, öncülerinden bile daha düşük enerji tüketecek bir yapı ile geliştiriliyor. Intel, yeni Atom işlemcilerinde 10 nm'lik bir üretim mimarisi ile geliştirilecek. Üstelik işlemci, öncülerine göre ciddi anlamda yüksek performans sunacak.

Kaynak: www.teknolojioku.com
Devamı >

Yeni Zaman Birimi :'FLİCK'

8 Mayıs 2018
Sosyal medya devi Facebook yeni bir zaman birimi icat etti. İşte nano saniyeden büyük, mikro saniyeden küçük olan "flick" hakkında bilmeniz gereken her şey..

Kaynak: www.ntv.com.tr
Devamı >

IBM dünyanın en güçlü kuantum bilgisayarını geliştirdi.

8 Mayıs 2018
IBM 50 kubit(quantum bit) işleme kapasitesine sahip yeni kuantum bilgisayarını başarıyla test etti. Bilgisayarda kuantum durumu 90 mikrosaniye boyunca muhafaza edilebiliyor.

Kaynak: www.donanimhaber.com
Devamı >

IP Adresi Nedir, Ne İşe Yarar?

8 Mayıs 2018
IP adresi (Yani İnternet Protokol adresi), TCP/IP (İletim Kontrol Protokolü/İnternet Protokolü) standardını kullanan bir ağdaki cihazların birbirini tanımak, birbirleriyle iletişim kurmak ve veri alışverişinde bulunmak için kullandıkları benzersiz bir numaradır. İnternet bağlantısı bulunan her cihazın bu cihaza tahsis edilen bir adresi olması gerekir.

Kaynak: bilgisayardershanesi.com
Devamı >

Dünyada Bir İlk: 3 Boyutlu Oyuncu Faresi!

14 Mayıs 2018
Oyuncu faresi tanımını yeni bir boyuta taşıyacak olan yeni bir 3 boyutlu oyuncu faresi üretildi. Lexip ismindeki 3 boyutlu oyuncu faresi Kickstarter üzerinden 25 dakikada 30.000 dolar destek topladı.

Kaynak: Hürriyet
Devamı >

Starbucks Kripto Ödeme Yöntemleri Kabul Etmeye Hazırlanıyor

14 Mayıs 2018
Starbucks son yıllarda ödeme sistemlerinde yaptığı yenilikler ile hep adından bahsettiriyor. 2015 yılında çıkarttığı kendi ödeme uygulaması ile kahve meraklılarına ödemelerinde hediyeler de dağıtır oldu. ABD’deki kahve satışlarının üçte birinde kullanılan uygulama o kadar başarılı oldu ki, sadece bu uygulamanın geçerli olduğu dükkânları ABD’de açmayı planlıyorlar.

Kaynak: webrazzi.com
Devamı >

Siber Güvenlik İçin Yerli Alternatif: Roksit Networks

14 Mayıs 2018
Tüm ev ve iş kullanıcıları için geliştirilmiş bir siber güvenlik çözümü olarak karşımıza çıkan Roksit Networks, kolay kullanımı ve yapay zeka desteği ile ön plana çıkıyor. 2016 yılının Mart ayında Erhan Yüksel tarafında kurulan Erhan Yüksel Roksit Networks, geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise Astel Profesyonel Görüntü Sistemleri’nin Bilgi Teknolojileri birimi üzerinden yatırım da aldı.

Kaynak: webrazzi.com
Devamı >

Mozilla Yeni Logosunu Tanıttı

17 Mayıs 2018
Popüler internet tarayıcılarından biri olan Firefox’un yapımcısı Mozilla kullanıcıları tarafından seçilen yeni logosunu tanıttı.

Kaynak: grafikhaber.net
Devamı >

Microsoft, 3 Ekranlı ve Katlanabilir Bir Tablet Patenti Aldı

17 Mayıs 2018
Katlanabilir ekranlara dair patent başvuruları git gide çoğalırken, Microsoft işi bir başka boyuta taşımayı planlıyor olabilir.

Kaynak: webtekno.com
Devamı >

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN