×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

Power BI ile Veri Analizi ve Raporlama Uzmanlığı

Eğitim Süresi: 80 SAAT
Veri, iş dünyasının yeni petrolüdür ve bu değerli kaynağı işleyip anlamlandırmak, kurumların rekabet avantajı kazanmasında kritik bir role sahiptir. "Power BI ile Veri Analizi ve Raporlama Uzmanlığı" eğimi, Microsoft’un güçlü veri görselleştirme aracı Power BI kullanarak veri analizi ve raporlama yeteneklerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu eğitim programı, başlangıçtan ileri seviyeye kadar Power BI’ın temel fonksiyonları ve özellikleri üzerinde durarak, katılımcılarına veri setlerini nasıl modelleyeceklerini, analiz edeceklerini ve çarpıcı görsel raporlar oluşturacaklarını öğretir.    
TR | EN
• Veri Alma, Hazırlama ve ETL işlemleri (Power Query) Veri modelleme
• DataFlow Kullanımı
• DAX Dili ve Uygulamaları
• Görselleştirme ve Raporlar (Dashboard) oluşturma
Bahçeşehir Üniversitesi Wissen Akademie Uzmanlık Sertifikası 
  1. Veri Analisti: Şirketlerin, kurumların ve hükümetlerin büyük veri kümelerini analiz ederek iş zekası raporları hazırlar ve stratejik karar verme süreçlerine katkıda bulunur.

  2. BI (Business Intelligence) Uzmanı: Kurumların veri toplama, düzenleme ve analiz etme süreçlerini yönetir. Veri görselleştirme araçları ile interaktif dashboardlar oluşturarak kurum içi veri tabanlı karar verme süreçlerini destekler.

Power BI ile Veri Analizi ve Raporlama Uzmanlığı

Bilgi Talep Formu

Takvim1
Takvim2
Takvim3
Takvime Ekle
Calendar, Outlook, Gmail
Makine Öğrenmesi
Yazılım
04 Kasım 2020
Bir algoritma kategorisi olan makine öğrenmesi, yapay zekanın bir alt türünü ifade etmektedir. Birtakım algoritma ve yöntemlerle çalışan makine öğrenmesi, verileri inceleyerek sonuçlar hakkında çıkarımlarda bulunan bir sistemdir.
İyi Bir Programlamacı Olmak: Farkındalık, Anlamak ve Sorumluluk
Yazılım
19 Ekim 2020
Bilgisayar programcısı veya programlamacı terimi, bilişim teknolojileri alanında, yazılımlar için kod yazan uzmanlar için kullanılmaktadır. Programlamanın çeşitli alanlarda kullanımı ve işlevleri bulunur. Programlamacı bir yazılım geliştirici, yazılım mühendisi, bilgisayar bilimcisi ya da yazılım analisti olabilir. Bununla birlikte, bu mesleklerin kapsamında farklı sorumluluklar da bulunmaktadır.
İleri Web Uygulaması (PWA) Nedir?
Yazılım
15 Haziran 2020
İleri Web Uygulaması (PWA), temel olarak bir uygulamanın tüm özelliklerini taşıyan bir web sitesidir. Bir diğer deyişle İleri Web Uygulaması, normal web sitesi gibi erişilen, ancak daha önce yalnızca uygulamaların sahip olduğu çevrimdışı kullanılabilirlik, anında bildirimler ve cihaz donanımına erişim gibi özelliklere de sahip olan özel web uygulamalarıdır.
E-Ticaret Nedir?
Yazılım
05 Haziran 2020
Günümüzde dijitalleşmenin hızla yaygınlaşmasıyla tüketim alışkanlıkları da değişim göstermektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak da bu yöntemlerin başında gelmektedir. E-ticaret olarak adlandırılan bu alışveriş işlemi online olarak sanal ya da gerçek ürünlerin satışa sunulmasına denmektedir. Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm ürün ya da hizmetler internet üzerinden satın alınabilir.