×
0212 381 50 00

Autocad Eğitimi

Eğitim Süresi: 42 SAAT

Autocad Eğitimi

Autocad Nedir?

AutoCAD bilgisayar destekli bir tasarım ve teknik çizim programıdır. İlk versiyonu 1989 yılında Autodesk tarafından geliştirilmiştir. 2 boyutlu ve 3 boyutlu modelleme ve çizimler için kullanılır. İlk versiyonları daire, çizgi ve yay gibi şekillerle sınırlı olsa da son versiyonlarında C++ ile özelleştirilebilen nesneleri kullanmak mümkün olmuştur. Program, nesnelerin gruplanmasına ya da katmanlanmasına ve daha sonra kullanmak için veri tabanına kaydedilmesine de olanak tanımaktadır. 


AutoCAD sistem gereksinimleri incelendiğinde; kullanılan bilgisayar hafızasının minimum 8GB RAM olması istenirken tavsiye edilen RAM kapasiteSİ 16 GB'tır. İşlemcinin de en az 2.5GHz olması gerekir, ancak 3GHz ve üstü olması önerilir. Autocad 2019, Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. AutoCAD programı ile dosyaların standart çizim formatı olan DWG kadar, web formatı olan DWF'yi de desteklenmektedir.

Autocad Çizim Örneklerine Eğitimlerde Yer Veriliyor mu?

AutoCAD eğitim sürecinde, AutoCAD komutları ve AutoCAD çizimleri örneklerle öğretilmektedir. AutoCAD eğitim seti bünyesinde; AutoCAD fonksiyonları, AutoCAD komutları ve çizim konseptleri gibi ana kavramlar verilmektedir.

AutoCAD çizim örnekleri; blokları, dinamik blokları, katmanları, 2D nesneleri çizmeyi ve düzenlemeyi içermektedir. Ayrıca AutoCAD’e giriş, arayüz ve çizim araçları da tanıtılmaktadır. Eğitimin son aşamasında, görselleştirme seçenekleri ve çıktı alma öğretilmektedir.

Autocad Öğrenme Süresi Ne Kadar?

AutoCAD öğrenme süreci, farklı aşamalarda gerçekleşmektedir. 42 saatlik AutoCAD dersleri sonunda katılımcılar temel kullanım yetkinliklerini kazanmaktadır. Temel bilgiler öğrenildikten sonra, diğer çizim programlarında olduğu gibi programı kullandıkça kullanıcı, alanda uzmanlaşır. Bu temel eğitim sonucu kullanıcı, katılım belgesi hak etmektedir. Başarı ile mezun olanlara başarı sertifikası verilmektedir. İlgili sınavlara girenler de Uluslarası Vendor Sertifikasını alabilirler. Kullanıcı sertifikasının ardından, hızlı şekilde uzmanlaşmak isteyen kullanıcılar için AutoCAD profesyonellik eğitimleri de bulunmaktadır.

Autocad Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

AutoCad dersleri almak farklı alanlarda avantajlar sağlamaktadır. Bu program, tasarım ve teknik çizim için yaygın olarak kullanılmaktadır. Öğrencilerden profesyonellere kadar geniş bir kullanıcı ağına sahiptir. Kullanım alanları arasında; mimari tasarımlar, mühendislik tasarımları, mekanik taslaklar, moda tasarımları, grafik tasarımlar yer almaktadır. İnşaat sektöründen otomotiv sektörüne, logo tasarımından güzel sanatlara kadar farklı alanlarda kullanılan program, serbest çalışanlara da geniş çalışma alanları ve iş imkânları sunmaktadır.

29
Başlangıç Tarihi
29 Şubat 2020
21
Bitiş Tarihi
21 Mart 2020
Eğitim Süresi
42 saat
Seanslar
Cumartesi Pazar
09:00 15:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Bu eğitimi alabilmek için herhangi bir ön koşul eğitimi bulunmamaktadır. Temel bilgisayar kullanım becerileri yeterlidir.

Bu eğitime bu alanda hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler de, belirli düzeyde bilgi sahibi deneyimli kişiler de katılabilir. Daha detaylı bilgi için bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

TR | EN
• AutoCAD'e Giriş, Arayüz ve Çizim Araçları
• 2D Objeleri Çizmek
• 2D Objeleri Düzenlemek
• Katmanlar
• Bloklar ve Dinamik Bloklar
• Görselleştirme Seçenekleri & Çıktı Alma
• Introduction to AutoCAD, Interface and Drawing Tools
• Drawing 2D objects
• Modify 2D objects
• Layers
• Blocks and Dynamic Blocks
• Visualization Options & Print

• Katılım Sertifikası

• Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

• Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Çalışma Alanları

Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar,

Mimarlık ofisleri, iç mimarlık ofisleri, peyzaj mimarlığı ofisleri, makine mühendisliği şirketleri, İnşaat mühendisliği şirketleri, endüstri ürünleri tasarımı şirketleri, şehir ve bölge planlama, emlak pazarlama ve müteahhitlik şirketleri, gemi inşaat sektörü, otomotiv sektörü, takı tasarımcılığı ve tekstil giyim tasarımcılığı gibi alanlarda kariyer sahibi olabilirler.

 

Ayrıca Freelance çalışma imkânları ile kendilerine ek gelir avantajları da oluşturabilirler.

Bilgi Talep Formu

Takvim1
Takvim2
Takvim3
Takvime Ekle
Calendar, Outlook, Gmail
AutoCAD 2020’de Yeni Gelişmeler Neler?
Grafik Tasarım
21 Ocak 2020
AutoCAD ilk olarak 1982 yılında kullanılmaya başlanan, sanal ortamda 2 ve 3 boyutlu çizimlere olanak sağlayan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Hemen hemen her sektörde ihtiyaç haline gelen bilgisayar destekli 3 boyutlu çizimler; tasarımcıların gerçekçi görseller elde etmelerine, çok renkli ve formatları bir arada kullanabilmelerine olanak sağlamaktadır.
5G Teknolojisi Nedir?
Yazılım
27 Aralık 2019
5G, günümüz 4G LTE ağlarının önemli bir evrimi olan 5. nesil mobil ağı olarak tanımlanmaktadır. Son yıllarda ortaya çıkan büyük veri ve nesnelerin interneti kavramlarının bir gereği olarak geliştirilmekte olan 5G teknolojisi, çok daha hızlı bir internet bağlantısını mümkün kılmaktadır.
Yapay Zekâ Hangi Seviyede Biliyor Musunuz?
Yazılım
20 Aralık 2019
Yapay zekâ, bilgisayarın ya da bilgisayar altındaki bir robotun çeşitli işleri insan gibi yapabilme becerisine sahip olmasıdır. Tarihi 1940’lara giden yapay zekâ zeki canlıların düşüncelerini analiz edip, bu işleri benzer yönergeler ile gerçekleştirir. Başka bir anlatımla bilgisayarın zeki canlılar gibi düşünmesi sağlar ve bireylerin yaptıkları işleri bilgisayar ortamında yapar.
WhatsApp’a Gece Modu Özelliği Geliyor!
Yazılım
25 Kasım 2019
WhatsApp akıllı telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma platformudur. Günlük hayat içerisinde artık birçok insan yazarak mesajlaşmanın yanı sıra telefonla konuşma, görüntülü konuşma gibi birçok iletişimi WhatsApp uygulaması ile yapıyor.