×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

Autocad Eğitimi

Eğitim Süresi: 42 SAAT

Autocad Nedir?

AutoCAD bilgisayar destekli bir tasarım ve teknik çizim programıdır. İlk versiyonu 1989 yılında Autodesk tarafından geliştirilmiştir. 2 boyutlu ve 3 boyutlu modelleme ve çizimler için kullanılır. İlk versiyonları daire, çizgi ve yay gibi şekillerle sınırlı olsa da son versiyonlarında C++ ile özelleştirilebilen nesneleri kullanmak mümkün olmuştur. Program, nesnelerin gruplanmasına ya da katmanlanmasına ve daha sonra kullanmak için veri tabanına kaydedilmesine de olanak tanımaktadır. 


AutoCAD sistem gereksinimleri incelendiğinde; kullanılan bilgisayar hafızasının minimum 8GB RAM olması istenirken tavsiye edilen RAM kapasiteSİ 16 GB'tır. İşlemcinin de en az 2.5GHz olması gerekir, ancak 3GHz ve üstü olması önerilir. Autocad 2019, Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. AutoCAD programı ile dosyaların standart çizim formatı olan DWG kadar, web formatı olan DWF'yi de desteklenmektedir.

Autocad Çizim Örneklerine Eğitimlerde Yer Veriliyor mu?

AutoCAD eğitim sürecinde, AutoCAD komutları ve AutoCAD çizimleri örneklerle öğretilmektedir. AutoCAD eğitim seti bünyesinde; AutoCAD fonksiyonları, AutoCAD komutları ve çizim konseptleri gibi ana kavramlar verilmektedir.

AutoCAD çizim örnekleri; blokları, dinamik blokları, katmanları, 2D nesneleri çizmeyi ve düzenlemeyi içermektedir. Ayrıca AutoCAD’e giriş, arayüz ve çizim araçları da tanıtılmaktadır. Eğitimin son aşamasında, görselleştirme seçenekleri ve çıktı alma öğretilmektedir.

Autocad Öğrenme Süresi Ne Kadar?

AutoCAD öğrenme süreci, farklı aşamalarda gerçekleşmektedir. 42 saatlik AutoCAD dersleri sonunda katılımcılar temel kullanım yetkinliklerini kazanmaktadır. Temel bilgiler öğrenildikten sonra, diğer çizim programlarında olduğu gibi programı kullandıkça kullanıcı, alanda uzmanlaşır. Bu temel eğitim sonucu kullanıcı, katılım belgesi hak etmektedir. Başarı ile mezun olanlara başarı sertifikası verilmektedir. İlgili sınavlara girenler de Uluslarası Vendor Sertifikasını alabilirler. Kullanıcı sertifikasının ardından, hızlı şekilde uzmanlaşmak isteyen kullanıcılar için AutoCAD profesyonellik eğitimleri de bulunmaktadır.

Autocad Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

AutoCad dersleri almak farklı alanlarda avantajlar sağlamaktadır. Bu program, tasarım ve teknik çizim için yaygın olarak kullanılmaktadır. Öğrencilerden profesyonellere kadar geniş bir kullanıcı ağına sahiptir. Kullanım alanları arasında; mimari tasarımlar, mühendislik tasarımları, mekanik taslaklar, moda tasarımları, grafik tasarımlar yer almaktadır. İnşaat sektöründen otomotiv sektörüne, logo tasarımından güzel sanatlara kadar farklı alanlarda kullanılan program, serbest çalışanlara da geniş çalışma alanları ve iş imkânları sunmaktadır.

Bu eğitimi alabilmek için herhangi bir ön koşul eğitimi bulunmamaktadır. Temel bilgisayar kullanım becerileri yeterlidir.

Bu eğitime bu alanda hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler de, belirli düzeyde bilgi sahibi deneyimli kişiler de katılabilir. Daha detaylı bilgi için bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

TR | EN
• AutoCAD'e Giriş, Arayüz ve Çizim Araçları
• 2D Objeleri Çizmek
• 2D Objeleri Düzenlemek
• Katmanlar
• Bloklar ve Dinamik Bloklar
• Görselleştirme Seçenekleri & Çıktı Alma
• Introduction to AutoCAD, Interface and Drawing Tools
• Drawing 2D objects
• Modify 2D objects
• Layers
• Blocks and Dynamic Blocks
• Visualization Options & Print

• Katılım Sertifikası

• Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

• Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar,

Mimarlık ofisleri, iç mimarlık ofisleri, peyzaj mimarlığı ofisleri, makine mühendisliği şirketleri, İnşaat mühendisliği şirketleri, endüstri ürünleri tasarımı şirketleri, şehir ve bölge planlama, emlak pazarlama ve müteahhitlik şirketleri, gemi inşaat sektörü, otomotiv sektörü, takı tasarımcılığı ve tekstil giyim tasarımcılığı gibi alanlarda kariyer sahibi olabilirler.

 

Ayrıca Freelance çalışma imkânları ile kendilerine ek gelir avantajları da oluşturabilirler.

Autocad Eğitimi

Bilgi Talep Formu

Takvim1
Takvim2
Takvim3
Takvime Ekle
Calendar, Outlook, Gmail
Makine Öğrenmesi
Yazılım
04 Kasım 2020
Bir algoritma kategorisi olan makine öğrenmesi, yapay zekanın bir alt türünü ifade etmektedir. Birtakım algoritma ve yöntemlerle çalışan makine öğrenmesi, verileri inceleyerek sonuçlar hakkında çıkarımlarda bulunan bir sistemdir.
İyi Bir Programlamacı Olmak: Farkındalık, Anlamak ve Sorumluluk
Yazılım
19 Ekim 2020
Bilgisayar programcısı veya programlamacı terimi, bilişim teknolojileri alanında, yazılımlar için kod yazan uzmanlar için kullanılmaktadır. Programlamanın çeşitli alanlarda kullanımı ve işlevleri bulunur. Programlamacı bir yazılım geliştirici, yazılım mühendisi, bilgisayar bilimcisi ya da yazılım analisti olabilir. Bununla birlikte, bu mesleklerin kapsamında farklı sorumluluklar da bulunmaktadır.
İleri Web Uygulaması (PWA) Nedir?
Yazılım
15 Haziran 2020
İleri Web Uygulaması (PWA), temel olarak bir uygulamanın tüm özelliklerini taşıyan bir web sitesidir. Bir diğer deyişle İleri Web Uygulaması, normal web sitesi gibi erişilen, ancak daha önce yalnızca uygulamaların sahip olduğu çevrimdışı kullanılabilirlik, anında bildirimler ve cihaz donanımına erişim gibi özelliklere de sahip olan özel web uygulamalarıdır.
E-Ticaret Nedir?
Yazılım
05 Haziran 2020
Günümüzde dijitalleşmenin hızla yaygınlaşmasıyla tüketim alışkanlıkları da değişim göstermektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak da bu yöntemlerin başında gelmektedir. E-ticaret olarak adlandırılan bu alışveriş işlemi online olarak sanal ya da gerçek ürünlerin satışa sunulmasına denmektedir. Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm ürün ya da hizmetler internet üzerinden satın alınabilir.