×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

3D Max Eğitimi

Eğitim Süresi: 120 SAAT

3D Max Eğitimi

3D Max dersleri, kullanıcıya programla ilgili temel yetkinlikleri kazandırmayı hedeflemektedir. 120 saatlik 3D Max eğitimi öğrenciye programa hakim olmayı sağlayacak bilgileri kazandırmaktadır. İlk aşamada 3Ds Max'e giriş, ekranlar ve koordinat düzlemi tanıtılmaktadır. Ardından, temel obje çizim teknikleri, transform araçları ve 2D şekillerin yaratılması (Spline modelleme) eğitimi verilmektedir. Polygon Modelleme, Hazır Objeler, Materyal Ekranları ve Malzeme Oluşturma Teknikleri anlatıldıktan sonra V-Ray Fiziksel Kamera ve Kamera Ayarları, V-Ray Işıkları, V-Ray Render Ayarları ve Render dersleri verilmektedir.

 

3D Max eğitimi alacak kişinin, üç boyutlu programlara ve AutoCAD gibi çizim programlarına yatkınlığı, öğrenme açısından öğrenciye avantaj sağlayacaktır.


3D Max Nedir?

3D Max, üç boyutlu animasyon, modelleme, oyun ve görüntü elde etmeyi sağlayan profesyonel 3D bilgisayar grafik programıdır. Maya ve AutoCAD programlarının sahibi Autodesk tarafından piyasaya sürülmektedir. Modelleme amacıyla oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

 

3D Max modelleme farklı teknikler içermektedir. 3D Max oyun tasarımında yaygın olan polygon modelleme kullanılmaktadır. Bu modelleme ile kullanıcı her bir polygon üzerinde detaylı kontroller yapabilir. Çizim, düzenleme ve modelleme bittikten sonra program taslağı 3D max render alternatifleri ile videoya çevirmektedir.

 

3D Max sistem gereksinimleri incelendiğinde; programın kurulacağı bilgisayarda minimum 4 GB RAM gerekmektedir, önerilen ise 8 GB’tır. Ayrıca program diskte 6 GB boş yere gereksinim duymaktadır. 3D Max programı Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile uyumludur.

 

3D Studio Max & 3D Max Arasındaki Farklar Nelerdir?

3D Studio Max ve 3D Max Autodesk tarafından üretilmiştir ve aslında aynı ürünün adıdır. 3D Studio Max programı 2000 yılından sonra 3D Max olarak adlandırılmıştır. Dolayısıyla, bu süre zarfında eklenen yeni özellikler, en büyük farklılığı oluşturmaktadır. Bunların başında da render çeşitleri yer almaktadır. 

 


3D Max Eğitimi Ne İşe Yarar?

3D Max eğitimi, üç boyutlu modellemeye meraklı herkesin işine yarayacaktır. Mimarlık, mühendislik, eğitim ve tıp alanlarının yanı sıra oyun, ürün tasarımı, animasyon ve karakter modelleme gibi farklı alanlarda kullanımı da mevcuttur. Küçük bütçeli filmler için bile kullanılabilmektedir.

 

3D Max kursu, katılımcılara zengin çalışma alanları sunmaktadır. Oyun geliştiriciler, görsel etki artistleri ve üç boyutlu grafik tasarımcılar yaygın olarak 3D Max programını kulllanmaktadır. 3D Max kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerini sağlar.

23
Başlangıç Tarihi
23 Kasım 2019
26
Bitiş Tarihi
26 Ocak 2020
Eğitim Süresi
120 saat
Seanslar
Cumartesi Pazar
09:00 15:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Bu eğitimi alabilmek için herhangi bir ön koşul eğitimi bulunmamaktadır, temel bilgisayar kullanım becerileri yeterlidir.

Bu eğitime bu alanda hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler de, belirli düzeyde bilgi sahibi deneyimli kişiler de katılabilir. Daha detaylı bilgi için bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

TR | EN
• 3ds Max'e Giriş, Ekranlar, Koordinat Düzlemi
• Temel Obje Çizim Teknikleri
• Transform Araçları
• 2D Şekillerin Yaratılması ( Spline Modelleme )
• Polygon Modelleme
• Hazır Objeler
• Material Ekranları ve Malzeme Oluşturma Teknikleri
• V-Ray Fiziksel Kamera ve Kamera Ayarları
• V-Ray Işıkları
• V-Ray Render Ayarları ve Render
• Introduction to 3ds Max, Screens, Coordınate System
• Basic Objects Drawing Techniques
• Transform Tools
• Spline Modeling
• Polygon Modeling
• Ready-Made Objects
• Material Screens and Material Creation Techniques
• V-Ray Physical Camera and Settings
• V-Ray Lights
• V-Ray Render Settings - Render

•  Katılım Sertifikası

•  Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

•  Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Bu eğitimi tamamlayanlar, mimarlık ofisleri, iç mimarlık ofisleri, peyzaj mimarlığı ofisleri, makine mühendisliği şirketleri, İnşaat mühendisliği şirketleri, endüstri ürünleri tasarımı şirketleri, şehir ve bölge planlama, emlak pazarlama ve müteahhitlik şirketleri, gemi inşaat sektörü, otomotiv sektörü, takı tasarımcılığı ve tekstil giyim tasarımcılığı gibi alanlarda kariyer sahibi olabilirler.

 

Ayrıca Freelance çalışma imkânları ile kendilerine ek gelir avantajları da oluşturabilirler.

3D Max Eğitimi

Bilgi Talep Formu

Takvim1
Takvim2
Takvim3
Takvime Ekle
Calendar, Outlook, Gmail
Makine Öğrenmesi
Yazılım
04 Kasım 2020
Bir algoritma kategorisi olan makine öğrenmesi, yapay zekanın bir alt türünü ifade etmektedir. Birtakım algoritma ve yöntemlerle çalışan makine öğrenmesi, verileri inceleyerek sonuçlar hakkında çıkarımlarda bulunan bir sistemdir.
İyi Bir Programlamacı Olmak: Farkındalık, Anlamak ve Sorumluluk
Yazılım
19 Ekim 2020
Bilgisayar programcısı veya programlamacı terimi, bilişim teknolojileri alanında, yazılımlar için kod yazan uzmanlar için kullanılmaktadır. Programlamanın çeşitli alanlarda kullanımı ve işlevleri bulunur. Programlamacı bir yazılım geliştirici, yazılım mühendisi, bilgisayar bilimcisi ya da yazılım analisti olabilir. Bununla birlikte, bu mesleklerin kapsamında farklı sorumluluklar da bulunmaktadır.
İleri Web Uygulaması (PWA) Nedir?
Yazılım
15 Haziran 2020
İleri Web Uygulaması (PWA), temel olarak bir uygulamanın tüm özelliklerini taşıyan bir web sitesidir. Bir diğer deyişle İleri Web Uygulaması, normal web sitesi gibi erişilen, ancak daha önce yalnızca uygulamaların sahip olduğu çevrimdışı kullanılabilirlik, anında bildirimler ve cihaz donanımına erişim gibi özelliklere de sahip olan özel web uygulamalarıdır.
E-Ticaret Nedir?
Yazılım
05 Haziran 2020
Günümüzde dijitalleşmenin hızla yaygınlaşmasıyla tüketim alışkanlıkları da değişim göstermektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak da bu yöntemlerin başında gelmektedir. E-ticaret olarak adlandırılan bu alışveriş işlemi online olarak sanal ya da gerçek ürünlerin satışa sunulmasına denmektedir. Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm ürün ya da hizmetler internet üzerinden satın alınabilir.