×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

Online Fotoğraf Düzenlemek İçin 5 Ücretsiz Araç

29.05.2018 / Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen

Herhangi bir ücret ödemeden fotoğraf düzenlemek mümkündür. Bu işlem tarayıcıda çalışan online fotoğraf düzenleyiciler sayesinde gerçekleştirilebilir. Böylece fotoğraflarınız üzerinde Adobe Photoshop gibi programları kullanmadan ve herhangi bir ücret ödemeden ihtiyaç duyduğunuz düzenlemelerin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraflarını tarayıcılarda bulunan online fotoğraf düzenleyiciler vasıtasıyla düzenleyen kullanıcıların en sık karşılaştığı sorun reklamlardır. Bu reklamlarda kullanıcılara profesyonel sürüm için teklifler sunulmaktadır. Photoshop kadar kapsamlı sayılamayacak bu profesyonel sürümlerin maliyeti Photoshop programının maliyetine oranla bir hayli uygundur. Fakat fotoğrafla amatör olarak uğraşan birisinin ihtiyaçları için tarayıcılardaki online fotoğraf düzenleyicilerin profesyonel sürümleri de oldukça fazladır. Bununla birlikte ihtiyaç durumuna ve hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak küçük bir ücret karşılığında profesyonel sürümler de tercih edilebilir. Tarayıcılarda bulunan online fotoğraf düzenleyicilerin en sık tercih edilenleri şunlardır:

Herkes İçin Polarr

Polarr piyasaya 2015 senesinde sürülmüştür. Fotoğrafla en amatör düzeyde uğraşan kişiye varana kadar herkesi yakalamayı hedeflemiş ve 'Hepimiz için profesyonel fotoğraf editörü.' sloganıyla çıkış yapmıştır. Pek çok Web tarayıcıyla birlikte kullanılabilmektedir. Birlikte kullanılabileceği Web tarayıcıları iOS, Chrome, Android, Linux, Windows ve Mac'tir. Polarr'da renk maskeleme özelliğinden, fırçalama aletlerine, fırçalama aletlerinden, objektif bulanıklığı ayarlama yetkinliğine kadar pek çok düzenleme seçeneği mevcuttur. Ayrıca eğri ve renk tonlama aracı ve ayarlanabilir filtre gücü de bulunur. Bu özelliklerin pek çoğu pro-level özelliklerdir.

Polarr

Hızlı Bir Düzenleme İçin Pixlr

Pixlr editör, bir fotoğraf düzenleyicide olması mümkün tüm özelliklere sahip bir fotoğraf düzenleyicidir. Kullanıcılarına hem ücretsiz hem de hızlı bir fotoğraf düzenleme deneyimi yaşatan Pixlr Editor, fotoğrafların üzerinde bir hayli güçlü düzenlemeler yapılmasına imkan sağlar. Dodge, leke, kırmızı göz giderme, klon dalgası, kement ve daha bir çok benzer aracı bulunduğu için, Photoshop’a aşina birisi, Pixlr kullanırken herhangi bir zorlukla karşılaşmayacaktır.


Pixlr Editor

Hem Düzenleyip Hem Paylaşmak İçin Sumo Paint

Sumo Paint,fotoğraf ve resim düzenlemeye yarayan araçların kolajını sunan ful özellikli bir yazılım ortamıdır. Standart resim organize etme görevleri için bir hayli uygun oldundan söz edilebilir. Sumo Paint, ilüstürasyon ya da grafiklerle çalışan kullanıcıların ilgisini daha fazla çekmektedir. Çalışmalarını görmek, göstermek ve çalışmaları hakkındaki fikirleri duymak isteyen kullanıcılar için devasa bir canlı topluluğun varlığından söz etmek mümkündür.


Sumo Paint

Bol Efekt Diyenler İçin Fotor Online

Fotor Online kolaj yapımı ve grafik tasarımı için muhtelif araçlar sunan basit fakat güçlü bir fotoğraf düzenleyicidir. Fakat kullanıcılarını profesyonel sürümü satın almaları için sürekli reklama maruz bırakmaktadır. Bulanıklık efektleri ve lomo efekti, fotoğraf çerçeveleri, çıkartmalar, mozaik, özel bir HDR mekanizması gibi özelliklerden oluşan oldukça kapsamlı bir filtre ve efekt yelpazesi mevcuttur.


Fotor Online

İddialı Bir Düzenleyici İçin BeFunky

Bünyesinde tasarım ya da kolaj yapma, fotoğraf düzenleme araçlarını barındıran başka bir online yazılım paketi de BeFunky'dir. Ara yüzü kullanışlı ve kolay anlaşılır sayılmaz. Yazılımın en iyi fotoğraf düzenleyici olduğuna dair iddialı çıkışları söz konusudur.

BeFunky
Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen

Yazara Soru Sor

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN