×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

Gündelik Hayata Yardımcı 5 Android Uygulama

15.04.2019 / Bahçeşehir Üniversitesi | Wissen


Gündelik Hayata Yardımcı 5 Android Uygulama

Gelişen teknoloji ile akıllı telefonlar hayatın birçok alanında insanların bir numaralı yardımcısı oldu. Her geçen gün yeni özellikler ve birbirinden faydalı uygulamalar çıkıyor. Android eğitimi alarak günlük hayatın pek çok alanında telefonunuzda bir yardımcı taşıyabilirsiniz. İnsanların ihtiyaç duyacağı konularda onlara yardımcı olmak ve hayatı daha konforlu hale getirmek için yeni özellikler keşfediliyor. Şimdi gündelik hayata yardımcı 5 android uygulamayı sıralayalım:

1-Google Assistant

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google tarafından geliştirilen Google Assistant uygulaması ile artık yanınızda sürekli bir asistan taşıyabilirsiniz. Telefonda arama yapmanıza, internette gezinmenize ve telefonunuzla yapacağınız birçok işleme yardım eden asistan, günlük hayatta size sürekli yardım eden bir asistan görevi yapıyor.

2-Moovit

Moovit uygulaması daha çok büyük şehirlerde yaşayan kişiler için çok büyük bir yardımcıdır. Moovit otobüs ve metro seferlerini, saatlerini, saat kaçta hangi durakta olacağını, kaç dakika sonra bulunduğunuz noktada olacağını, doluluk oranını, gitmek istediğiniz yere sizi ne kadar sürede götürebileceği gibi toplu taşıma ile ilgili tüm bilgileri veriyor. Bu uygulamayı android telefonunuza indirdiğinizde artık yollarda otobüs veya metro bekleme zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

3-Remote Mouse

Remote Mouse uygulaması bilgisayar başında telefonunuzu klavye ve fare gibi kullanabilmenizi sağlıyor. Bilgisayarınızda işlem yaparken ya da internette gezinirken klavye veya fare kullanmanıza gerek kalmadan telefonunuz ile her türlü yazıyı yazmanıza ve işlemi yapmanıza imkân sağlıyor.

4- Fudget

Günlük ve aylık periyodik harcamalarınızı kontrol etmenize yarayan bir uygulamadır. Birçok kişi ay başında aldığı maaşı ay sonuna kadar yetiremediğinden şikâyet eder. Bu android uygulaması ile artık tüm hesaplarınızı takip ederek sizi yöneten bir muhasebeciyi cebinizde taşımaya başlıyorsunuz. Tüm harcamalarınızı kaydediyor. Günlük ne kadar harcadığınızı bildiriyor. Kalan paranız konusunda sizi uyarıyor.

5 -Yiyecek Uygulamaları

Bu uygulama ile telefonunuz aracılığı ile ne yiyeceğinize karar verir, istediğiniz yemeği sipariş eder veya tarifler ile kendiniz yapabilirsiniz. Yemek uygulamaları sizi ne yemeniz gerektiği konusunda yönlendiren bir uygulamadır. Hangi yemeğin nerede daha lezzetli ya da daha ucuz olduğu gibi konularda ipuçları verir.
Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi | Wissen

Yazara Soru Sor

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN