×

Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

0212 381 50 00

2018 Grafik Tasarım Trendleri

28.06.2018 / Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen


Her yıl birçok alanda trendler değişiyor. Bir sene bir ürün şekli popüler iken diğer sene başka bir şekil popüler oluyor. 2018 yılı içinde popülerleşmesi söz konusu olan tasarımlar vardır. Bu sene beklentilere göre çok daha cesur, parlak ve kendine güven dolu tasarımlar ön planda olacak.2018 Yılında Trend Olması Beklenen Tasarımları

Daha Kalın Yazı Tipleri, bu yazı tipi oldukça cesur bir şekilde ön plana çıkar. Devasa büyüklüklere ulaşan tipografiler 2018 yılında yapılan grafik tasarımları alanında oldukça ön plana çıkmaya başladı. Daha kalın yazılar sayesinde grafik tasarımlar perspektif oyunlarıyla beraber çok kendine güvenen ve cesur bir duruş sergileyebiliyor. Çift Tonlamalı ile yapılan Tasarımlar ise daha şimdiden popüler olmaya başlamış durumdadır. Birçok sayfanın gözdesi olarak daha da popülerleşeceğinin ilk sinyallerini verdi. En dikkat çekici yer ise Spotify'da bulunan oynatma listesinde bulunan ve oldukça dikkat çekici olan çift tonlamalı kapaklardır ve bu kapaklar 2018 yılı itibariyle popülaritesini arttıracağı düşünülüyor.


Nostaljik Olan Blog 2018 Grafik Tasarım Trendleri

Retro-Modern İllüstrasyonlar, bu tasarımlar sayesinde geçmişten esinlenerek gelecek inşa ediliyor. Yani retronun katkılarıyla modern bir tarz yakalanıyor. Bu tasarımlarda modern vektörler kullanılıyor. Ancak bu modern vektörler retro renklerle bir araya getiriliyor. Oldukça tezat iki kavramın ahengini taşıyan bu retro-modern İllüstrasyonlar ortaya çıkmış oluyor. Bu yol sayesinde hem geçmişe olan özlem ve saygı dile getiriliyor hem de gelecek beklentisi ve heyecanı buluşturuluyor. Böylece iki farklı zamanı bu tasarımlar bir araya getirmeyi başarmış oluyor. Yaratıcı Arka plan Desenleri, bu desenler 2018 yılı tasarım trendleri arasında yerini çoktan almış bulunuyor. Bu tasarımların en önemli özelliği oldukça canlı ve enerji dolu olmalarından geliyor. Bu tasarımlar sayesinde arka plan tasarımlarına farklı bir soluk geldi. Bu tasarımlar oldukça kişisel duruyor ve duvar kâğıdı olarak biraz garip ancak şık bir görüntüye sahip oldukları söylenebilir. Beklentiler oldukça popülerleşecekleri yönünde oluyor.


Diğer Blog 2018 Grafik Tasarım Trendleri

Parlak Degradeler, bu tasarımlar için parlak renkler tercih ediliyor. Çeşitli dokuların hâkim olduğu bu tasarımlar, 2018 yılında popülerleşmesi beklentiler arasında yer alıyor. 2017 yılı içerisinde parlak degradeler güçlü bir dönüş yaparak deneysel tasarımları ile ön plana çıkması duruyor. Animasyonlar ise izleyiciler üzerinde oldukça büyük bir etki yarattığı biliniyor. 1999 yılında çıkan en popüler banner reklamları bu animasyonlar sayesinde yapılmıştı. Modern bir yaklaşımla beraber 2018 yılında geri dönmesi bekleniyor. İzometrik Tasarım ise düz tasarımlara tepki olarak tekrar popülerleşiyor. İzometrik tasarımlarda üç boyutlu olan nesnelerin iki boyutlu bir yüzeyde gösterilebiliyor. Bölünmüş Sayfa Tasarımı çarpıcı bir şekilde zıtlıkları bir araya getiriyor. Daha öncesinde bu tasarımlar oldukça popülerdi. Şimdilerde ise tekrar trend hale geleceği düşünülüyor.


Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen

Yazara Soru Sor

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN