×
0212 381 50 00

Tarihin En Hızlı SSD Diski Geliştirildi

10 Nisan 2018
Tarihin En Hızlı SSD Diski Geliştirildi
SSD ( Solid State Drive - Katı Hal Sürücüsü ) bilgileri depolarken mekanik parçalar yerine bellek yongalarını kullanır. Geleneksel sabit disklerden oldukça farklı bir yapıya ve çalışma sistemine sahiptir. SSD ve geleneksel HHD disk arasında kullanım farkı yoktur. Çalışma sistemi ve iç yapı olarak ayrışmaktadırlar.

Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen
Devamı >

Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları 2018'de Neler Bekliyor?

10 Nisan 2018
Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları 2018'de Neler Bekliyor?
İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber yeniliklerde ardı ardına gelmeye başladı. 2008 yılında ilk piyasaya çıkan kripto para sistemi 2017 yılında büyük sükse yaptı. Çıkışını sürdürmeye ve yeni kripto paralar üretilmeye başlandı. Kripto para piyasasında 1500 den fazla para kullanılmaktadır. Herhangi bir merkeze bağlı olmaması, vergi alınmaması gibi nedenlerden dolayı bitcoin oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen
Devamı >

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN