×
0212 381 50 00

Intel’in En Yeni 8. Nesil Core İşlemcileri Yüksek Wi-Fi Hızı Sunuyor

17.6.2019 / Bahçeşehir Üniversitesi / WissenIntel’in En Yeni 8. Nesil Core İşlemcileri Yüksek Wi-Fi Hızı Sunuyor

Her geçen gün biraz daha gelişen bilgisayar teknolojisi sürekli kendini yenileyen bir sektördür. Her yıl yeni modeller ve üstün özellikler açıklanıyor. IFA 2018 yeni dizüstü bilgisayarlar ile Intel’de en yeni 8. Nesil işlemcilerini tanıttı. Üç tane yeni Whiskey Lake U serisi yonga yenilikler arasında yer alıyor. Bunlar Intel’in orta segment dizüstü bilgisayar teknolojisi için geliştirdiği işlemcilerdir. Bu yenilik ile ilk kez 8. Nesil Amber Lake Y serisi işlemci bilgisayar teknoloji alanında çıkış yapmış olacaktır. Intel yeni işlemciler ile daha yüksek hızda internet olanağı sağlayacak yeniliklere imza atmış oluyor.


Intel Yeni İşlemciler İle Yüksek Hızda Wi-Fi İmkânı Sunuyor

Intel, önceki işlemcilerle aynı mimariyi kullanmasına rağmen yeni U serisi işlemcilere çok hızlı Wi-Fi imkânı sunuyor. Üstün özellikli U serisi için 8 değil 8,5 nesil işlemci tabiri kullanılıyor. Intel’in dikkat çektiği en büyük yenilik gigabit Wi-Fi desteği olarak ortaya çıkıyor. Intel, yeni nesil işlemcilerin daha yüksek internet hızına olanak sağlayacağını vurguluyor. Özellikle daha ucuz orta segment dizüstü bilgisayarlarda çok daha hızlı internetin keyfinin çıkarılabileceğini söylüyor. İnternet hızı bilgisayarlarda en önemli özelliklerden biridir. Bilgisayarda birçok işlem internet aracılığı ile yapıldığından Wi-Fi hızının artması kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor.


Intel 8. Nesil İşlemcilerinin Özellikleri

Intel yeni nesil işlemci olarak tanıttığı 8. Nesil işlemcileri ile üstün özellikler sunuyor. Intel yeni nesil işlemcilerin en büyük özelliği hızlı Wi-Fi imkânıdır. Bunun yanı sıra U ve Y serisi yeni nesil işlemciler Cortana ve Alexa gibi sanal asistanlar için destek ekliyor. Bu özellik ile gelecekte daha fazla dizüstü bilgisayarda dijital asistan kullanacağı açıklanıyor. Yeni nesil işlemcilerden biri olan U Whiskey Lake yongalarında 2 çekirdek 4 yürütme bildirimli core i3-U145U modeli bulunuyor. 8 çekirdekli 8 yürütme birimli core i5-8265U 3,9 GHz en yüksek hız potansiyeline sahiptir. Y serisi Amber Lake yongalarda çift çekirdek 4 yürütme birimli konfigürasyonlarla sunuluyor. Intel’in en yeni 8. Nesil core işlemcileri yüksek Wi-Fi hızı ve üstün özellikleri ile sürülüyor. Kaynak: Bahçeşehir Üniversitesi / Wissen

Yazara Soru Sor

Blogumuza Abone
Olun

Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Muhammed GÜNGÖRMEZ
Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
Nevzal BAL
Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
Barış ÖZGEN