×
0212 381 50 00

Tarihin En Hızlı SSD Diski Geliştirildi

10.4.2018 / Sabah

Western Digital, saniyede 3.400 MB okuma ve 2.800 yazma hızına sahip tarihin en hızlı SSD diskini geliştirdi.

  Bu hafta SSD üreticilerinin kozlarını paylaşmasına ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz iki günde Adata ve Kingston'ın yeni SSD'lerini tanıtmasının ardından, bugün de Western Digital (WD) tarihinin en hızlı diskini satışa sundu.

  WD'nin yeni Black NVMe SSD'si 3.400 MB/sa okuma, 2.800 MB/sa yazma hızına sahip. Bu değerler, Samsung 960 Pro'nun 3.500 MB/sa okuma, 2.100 MB/sa yazma hızlarıyla karşılaştırıldığında bir hayli hızlı.

  Depolama şirketi, bu hızlara erişmesini geliştirdiği yeni 3D NAND bellek teknolojisi ve sıralı ön bellekleme kontrolcüsüne borçlu olduğunu açıkladı. Bunların dışında, WD yeni SSD diskinin en iddialı rakiplerinden yüzde 25 - yüzde 50 seviyesinde daha yüksek enerji verimliliği sağladığını iddia etti.

  Hürriyet'e göre WD'ın yeni Black NVMe SSD diskler farklı depolama seçenekleriyle satışa sunuldu. 250 GB'lık model 119 dolar, 500 GB'lık model 229 dolar, 1 TB'lık model ise 449 dolar fiyat etiketine sahip.  Kaynak: Sabah

  Yazara Soru Sor

  Blogumuza Abone
  Olun

  Güncel makalelerden ve eğitim fırsatlarından haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

  Öğrenci Yorumları

  Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
  Muhammed GÜNGÖRMEZ
  Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.
  Nevzal BAL
  Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi ve eğitmenler her zaman yanımda oldu. Wissen ailesine çok teşekkür ederim.
  Barış ÖZGEN