Wissen

wissenlogoBahçeşehir Üniversitesi | Wissen
“eğitiminden daha fazlası – more than education”

Wissen, Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Üniversitesi’ne bilgi teknolojileri alanında know-how olarak danışmanlık veren bir kurumdur. Kurum kültürü olarak “eğitimden daha fazlası” sloganını kendine ilke edinmiş olan Wissen, Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik başarısıyla bu alandaki profesyonelliğini her yıl binlerce kişiye eğitim verdirerek sürdürmektedir. Bu sayede adayların, başarılı bir kariyer oluşturmasını sağlamaktadır. Bu zamana kadar verdiği danışmanlıkların ve şu anda da devam eden programlarının, Türkiye’nin teknolojik yatırımlarının geleceği ve başarısı açısından son derece önemli olduğunun farkında olarak eğitimlere devam edilmektedir.

Wissen’in amacı, bilişim teknolojileri ile ilgilenen adayları, bu alanda iyi eğitilmiş ve nitelikli kişiler haline getirmek ve bilişim firmalarını daha verimli bir seviyeye taşımaktır. Bu sayede, ülkemizin üreteceği teknolojilerin niteliği artacak ve katma değeri yüksek işler ortaya çıkacaktır. Wissen, bu amaçla, uluslararası anlaşmalarını arttırarak Microsoft ile olan ilişkilerini Gold Partner seviyesine çıkarmış, People Cert, Autodesk, Samsung, Amazon, Cisco, gibi kurumlarla partnerlikler oluşturmuştur ve partnerliklerini aşağıdaki gibi detaylandırmıştır;

 • Microsoft:Microsoft Gold Learning Partneri olan Wissen, şu anda Türkiye’deki iki gold partnerden biri olarak microsoftla olan çözüm ortaklığına devam etmektedir. Ayrıca Dynamics CRM ve AX tarafında da yetkili  learning partner olmuştur.
 • Autodesk:Yetkili eğitim merkezi ve yetkili sınav merkezi olarak eğitimlerine devam etmektedir.
 • Amazon Web Services:Yetkili eğitim merkezi olarak firmaları bulut bilişim altyapılarının eğitimini vermektedir.
 • Android ATC:İstanbul’daki tek yetkili eğitim ve sınav merkezi olarak, Samsung işbirliği ile kurulmuş laboratuvarları ile Android eğitimine devam etmektedir..
 • People Cert (ITIL):Yetkili eğitim ve sınav merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
 • Toon Boom:Türkiye’deki tek yetkili eğitim merkezi olarak animasyon eğitimlerine devam etmektedir.
 • CompTIA : Yetkili eğitim merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bütün bu bilgiler ve profesyonel hayatın ihtiyaçları doğrultusunda Wissen , aşağıdaki dört alanda uzmanlaşmıştır;

 • Nitelikli Bilgi Teknolojileri Uzmanı Yetiştirme Programı

Bahçeşehir Üniversitesi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliği ile oluşturulan, %100 devlet finansmanlı oluşturulan bilgi teknolojileri uzmanlığı eğitimleridir. Bu eğitimler ile sayısal ilgili lisans mezunu çalışmayan adaylar, %100 burslu olarak , Java Programlama ve Veritabanı Eğitimi, Microsoft Yazılım ve Veritabanı Eğitimi, Microsoft Sistem ve Network Eğitimi, Cisco Network Eğitimeleri, Microsoft Dynamics ile ERP Eğitimleri alırlar. Katılımcılareın eğitim boyunca genel sağlık sigortası devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca katılımcılar eğitim süresince maddi destek alarak, eğitim sonunda katılımcıların en az %60’ı istihdam edilmektedir. Bu eğitimlerle katılımcılar, alanlarında teknik açıdan uzmanlaşırlar. Eğitim aldıkları alanda proje geliştirme, sektör bilinci, iş bulma yetkinliği gibi konularda gelişim şansı yakalarlar. Ayrıca katılımcılara ücretsiz kariyer danışmanlığı sağlanarak iş görüşmesi deneyimi sağlanır ve eğitim sonunda işe yönlendirmeleri sağlanır.

 • Bireysel Eğitimler

Kendileri için daha iyi bir iş perspektifi oluşturmak isteyen adaylar için düzenlenen bu eğitimlerle kişiler, seçtikleri alanda uzmanlıklarını tamamlarlar. Katılımcılar aşağıdaki alanlarda eğitim alabilirler;

 • Microsoft Programming and Database
 • Microsoft System and Network
 • Microsoft Office for Business
 • Java Akademie
 • Android Akademie
 • iSchool
 • Autocad
 • 3D Studio Max
 • Toon Boom Harmony
 • Game Design with Unity
 • Front End Developer
 • Kurumsal Eğitimler

Wissen, büyük ve orta ölçekli firmalara, firmaların hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen bu eğitimlerle, çalışanlar kendilerini değişen teknolojik gelişmelere adapte ederler. Bu kısımda Wissen; Can Sigorta, İstanbul Barosu, Danfoss, Ulaşım A.Ş, TEB, Albaraka Türk, Türk Telekom, İstanbul Şehir Hatları, Akbank, Süleyman Demirel Üniversitesi, HEGEM, PAVOTEK, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, Doğuş Otomotiv, ARÇELİK, Turpak A. Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş., Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, ARKAN ERGİN, THY DO CO, Çaykur, İTKİB, Berner A.Ş, Garanti Bankası, Obase Bilgisayar, Analitik Bilişim, ETG, Hitachi, Microsoft, Softtech, Özyeğin Üniversitesi, Supplementler.com gibi firmalara kurumsal eğitim danışmanlıkları vermektedir.

 • CO-OP Eğitimleri

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde okuyan adaylar için CO-OP Direktörlüğü iş birliği ile düzenlenen bu eğitimler ile öğrenciler, Android, iOS, Bilgi Güvenliği gibi alanlarda kendilerini geliştirme imkanı bulurlar. Bu kısımda Wissen, aşağıdaki alanlarda yılda ortalama 700 – 1000 kişiye  eğitim danışmanlığı vermektedir;

Advanced Developing Application for Android Devices

Cloud Computing and its Applications

Advanced Mobile Operating Systems& App.

Asp.Net MVC

Advanced Network Systems Engineering

Cross Platform Development

Front End Development

Cybersecurity Information Systems Security

3D Modelling & Designc

Mobile App. Development for Windows Phone

Wissen, son yıllarda bilişimin önde gelen kurumlarıyla üst düzey işbirlikleri yapmıştır. Amazon’un Türkiye’de ilk olarak learning partneri olan Wissen, web hizmetleri ve bulut bilişim, big data, bilgi güvenliği gibi yeni alanlarda da sunduğu danışmanlıklarla Türkiye’de de bir çok kuruma öncü olmuştur. Son teknoloji donanımıyla desteklenmiş Apple iSchool ve Samsung işbirliği ile kurduğu Android laboratuvarlarıyla genç uygulama geliştiricilere benzersiz bir kuluçka merkezi ortamı sağlamıştır. Wissen’den aldığı eğitimlerle kendi firmasını kurarak başarı hikayesi oluşturmuş birçok aday ile girişimciler için aranan bir merkez haline gelmiştir. Ayrıca bilişim eğitimlerinde TEB, Türk Telekom, Akbank, Turpak, Çaykur, THY Do-Co, İstanbul Şehir Hatları, İstanbul Ulaşım AŞ. , Ziraat Bankası, Koç Sistem vb. gibi büyük şirketlerle kurulan sürdürülebilir işbirlikleri, Wissen’ in kurumsal eğitim danışmalığı iddiasını hayata geçirmektedir.

Uzun vadede, tüm dünyada gerçekleşen dijital dönüşümle beraber, genç adaylar ile çalışan nüfusu bugün var olmayan, henüz ismini bile duymadığımız, fakat zamanla ihtiyaç haline gelecek meslek gruplarına hazırlamalı ve bu kişileri global problemleri çözecek teknolojileri ilk olarak geliştirecek profesyoneller olarak yetiştirmeliyiz.

Wissen’in yönetim kadrosu ve danışmanları olarak, daha üretken ve etkin kurumlar oluşturabilecek, iyi eğitimli profesyoneller yaratabilmek amacıyla çalışmalarımıza durmaksızın devam etmekteyiz.