Wissen Uluslararası Partnerliklerle Büyüyor

Wissen Uluslararası Partnerliklerle Büyüyor

Wissen Uluslararası Partnerliklerle Büyüyor

IT, bilişim sektöründe yetenekli ve deneyimli çalışanların eksikliği ülkemizin en büyük sorunlarından biri olarak görülüyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nin bilişim teknolojileri eğitim merkezi olarak çalışmalarını sürdüren Wissen, bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur.

Wissen Bilişim Sektöründe “Eğitimden Daha Fazlası”

Wissen “eğitimden daha fazlası” mottosuyla, Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik başarısını alarak her yıl binlerce kurum çalışanına Microsoft System and Network, Microsoft Software and Database, Microsoft Dynamics, Microsoft Office, Cisco, Linux, Java, Android, Apple, AWS (Amazon Web Services), Project Management, Program Management, COBIT, ITIL, Network and Information Security, VMware kurumsal eğitimleri; Microsoft Programming and Database, Microsoft System and Network, Microsoft Office for Business, Cisco Akademie, Java Akademie, Android Akademie, iSchool, Autocad, 3D Studio Max, Revit Architecture, Toon Boom Harmony, Maya, Linux gibi kişisel  eğitimleri vererek IT ve bilişim sektörü çalışanlarının mesleki kariyer gelişimine katkı sağlamaktadır.

IT ve Bilişim Sektörü Eğitimlerinde Uluslararası Anlaşmalar

Wissen, bilişim teknolojileri ve IT sektörü eğitimlerini sürekli geliştirerek, uluslararası anlaşmalarını arttırarak Microsoft ile olan ilişkilerini Gold Partner seviyesine çıkarmıştır. Gold Certified Partner’lık Microsoft çözüm ortaklarının en üst seviyesini oluşturmaktadır. Wissen People Cert, Autodesk, Samsung, Amazon, Bahçeşehir Üniversitesi, Cisco, Sap gibi uluslararası kurumlarla partnerlikler oluşturmuştur.  Amazon’un Türkiye’de ilk olarak lisanlı eğitim partneri olan Wissen, web hizmetleri ve bulut bilişim, big data, bilgi güvenliği gibi yeni alanlarda da sunduğu eğitimlerle Türkiye’de de bir çok kuruma öncü olmuştur. Global eğitim anlayışıyla uluslararası partnerliklere imza atmaya devam Wissen’nin diğer partnerliklerini de aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Microsoft: Microsoft Gold Eğitim Partneri olan Wissen şu anda Türkiye’deki iki gold partnerden biri olarak eğitimlerine devam etmektedir. Ayrıca Dynamics CRM ve AX tarafında da yetkili eğitim merkezi olmuştur.
  • Autodesk: Yetkili eğitim merkezi ve yetkili sınav merkezi olarak eğitimlerine devam etmektedir.
  • Amazon Web Services: Türkiye’deki tek yetkili eğitim merkezi olarak firmaları bulut bilişim altyapılarının eğitimini vermektedir.
  • Android ATC: İstanbul’daki tek yetkili eğitim ve sınav merkezi olarak, Samsung işbirliği ile kurulmuş laboratuvarları ile Android eğitimine devam etmektedir..
  • People Cert (ITIL): Yetkili eğitim ve sınav merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
  • Toon Boom: Türkiye’deki tek yetkili eğitim merkezi olarak animasyon eğitimlerine devam etmektedir.
  • CompTIA : Yetkili eğitim merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Wissen’nin Kurumsal Eğitimleri Türkiye Ekonomisinin Hizmetinde

Son teknoloji donanımıyla desteklenmiş Apple iSchool ve Samsung işbirliği ile kurduğu Android laboratuvarlarıyla genç uygulama geliştiricilere benzersiz bir kuluçka merkezi ortamı sağlamıştır. Wissen’den aldığı eğitimlerle kendi firmasını kurarak başarı hikâyesi oluşturmuş birçok aday ile girişimciler için aranan bir merkez haline gelmiştir. Ayrıca bilişim eğitimlerinde TEB, Türk Telekom, Akbank, Turpak, Çaykur, THY Do-Co, İstanbul Şehir Hatları, İstanbul Ulaşım AŞ. , Ziraat Bankası, Koç Sistem vb. gibi büyük şirketlerle kurulan sürdürülebilir işbirlikleri Wissen’nin kurumsal eğitimlerindeki iddiasını hayata geçirmektedir.

Wissen’de  Profesyoneller Eğitmenlerle Bilişim Teknolojileri ve IT Eğitimleri

Wissen’nin bilgili, deneyimli, profesyonel eğitim kadrosuyla, en son teknolojik gelişmeleri takip ederek daha üretken ve etkin kurumlar oluşturabilecek, iyi eğitimli profesyoneller yaratabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.