Hakkımızda

Hakkımızda

Wissen, Eğitimden daha fazlası..

Bu sloganı vurgulamış olmamın temel sebebi Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilişim Eğitimleri konusunda Avrupa’nın lider isimlerinden olan GFN AG’nin iş ortaklığı ile oluşan Wissen Akademie’nin eğitimdeki tartışılmaz profesyonelliğidir.

Bilindiği gibi Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi haricinde, 27 İlköğretim okulu, 14 Lise, 51 Anaokulu ve ayrıca 212 Özel Eğitim Merkezine sahiptir. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları öğrenci sayısı 14.304’ü üniversiteli olmak üzere toplamda 200.000 kişiye ulaşmaktadır.

GFN AG, Almanya’nın Munich, Berlin, Hamburg, Heidelberg, Kassel, Cologne, Koblenz, Darmstadt, Mannheim, Nuremberg, Stuttgart, and Donaueschingen gibi 12 farklı lokasyonda ve İspanya’nın Teneriffe kendinde şubeleri bulunan bir eğitim kurumudur. Uzun yıllardır, Siemens, BMW, Alman Ordusu gibi birçok kurumu eğitmektedir ve yine uzun süredir Alman çalışma bakanlığı ile istihdama yönelik ortak projeler yapmaktadır. GFN’nin bu konudaki uzmanlığının sebebi, istihdam edilmek üzere bekleyen adaylar ile iş gücü sahiplerinin ortak ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları düzenleyebiliyor olmasıdır.

Eğitim konusundaki müşterek deneyimlerimiz sayesinde,  adaylara bilişim teknolojileri ile ilgili başarılı bir kariyer oluşturmalarında yardımcı oluyoruz.  Devam eden eğitim programlarımızın,  her iki ülkenin teknolojik yatırımlarının geleceği ve başarısı açısından son derece önemli olduğunun farkındayız.

Wissen Akademie’nin amacı, Bilişim Teknolojileri ile ilgilenen adayların bu alanda iyi eğitilmiş ve vasıflı kişiler haline getirilerek bilişim firmalarını daha üretken bir seviyeye taşımaktır. Biz kesinlikle üniversite eğitimine ve uzmanlaşabilmek için akademik sertifikaya olan ihtiyaca inanıyoruz. Çünkü, kişiler üniversiteye girdiklerinde amaçları dört yıllık bir lisans sahibi olmak bazen yüksek lisans yapmak ya da iki yıllık ön lisanslarını tamamlamaktır. Ancak Bilişim alanında çalışacak kişilerin üniversite eğitimleri dışında uluslar arası arenada geçerliliği olacak Microsoft, Cisco, Oracle, Sap, Linux,  ve diğer profesyonel sertifikalarına ihtiyaçları olacağı yadsınamayacak bir gerçektir.

Wissen Akademie olarak, profesyonel hayatın ihtiyaçları doğrultusunda şu dört alanda uzmanlaşmayı tercih ettik;

– Büyük ve orta ölçekli firmalara, firmanın hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenecek kurumsal eğitimler,

– Kendileri için daha iyi bir iş perspektifi oluşturmak isteyen adaylar için düzenlenecek bireysel eğitimler

Bireysel katılıma açık olarak, Microsoft Software Microsoft System Network Android İpad-İphone, Java eğitimleri düzenlenecektir.

İşi olmayan adaylar için Türkiye iş ve işçi bulma kurumu desteği ile düzenlenen ücretsiz eğitimler, bu konuda da küçük bir bilgi vermek isterim, yaklaşık 1 yıldır devam eden eğitimler süresince ;

Microsoft Yazılım Veri Tabanı Uzmanlığı

Microsoft Sistem ve Ağ Uzmanlığı,

Java Programlama Uzmanlığı,

Cisco Uzmanlığı Eğitim programları düzenlenmiş.  Eğitimlerini tamamlayan 400 adaydan büyük çoğunluğu işe yerleşmiş ve yerleştikleri firmalar genellikle ilk 500’ünde bulunan firmalar olmuştur.

Bu alandaki eğitim programlarımız hala devam etmektedir.

– Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan adaylar için düzenlenecek tamamlayıcı eğitimler.

Wissen Akademie olarak, Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak bir girişimde bulunarak, programlarımızın eğitime katkısını ölçebilmek için mühendislik fakültesinde bulunan öğrencilerin seçmeli olarak alabilecekleri teknoloji dersleri oluşturduk. Üniversite içerisinde bulunan Samsung ve Microsoft laboratuarlarında sektörel deneyime sahip eğitmenlerden uygulamalı dersleri alan öğrenciler sertifika eğitimlerinin bir bölümünü görme şansına sahip oldular.

Uzun vadede, genç adaylarımız,  çalışan nüfusumuz ve bizler bugün var olmayan işler (henüz ismini duymadığımız meslek grupları) ve var olmayan teknolojiler için kendimizi hazırlamalıyız.

Wissen Akademie’nin yönetim kadrosu ve eğitmenleri olarak, daha üretken ve etkin kurumlar oluşturabilecek iyi eğitimli profesyoneller yaratabilmek için sizleri dört gözle Wissen Akademie’ye bekliyoruz.


07/06/2015


17/06/2015