Yazılım ve Veritabanı

Microsoft yazılımları (C#, Visual Studio, .NET, ASP.NET, ADO.NET, Windows Azure, Windows Phone) ve veritabanı (Microsoft SQL Server), Microsoft’un gücünü kariyerine yansıtmak isteyen herkes içindir. Microsoft dillerinden piyasaya hakim olan C++ ve C# en çok kullanılan dillerden olmaya ve büyümeye devam etmektedirler. Codeeval’dan alınan verilere göre özellikle C# pazarda 2015’te geçen yıla oranla %47.40’lık bir büyüme göstermektedir. Aynı zamanda C# oyun endüstrisinin gözde motorlarından Unity’nin kullandığı ana dillerden biridir.

İlk akla gelen yeni bir dil bana ne kazandırır sorusuna ise C++ bilen bir yazılımcının yıllık ortalama $93.502, C# (.NET) bilen bir yazılımcının $89.074, ve SQL bilen bir yazılımcının $85.511 kazandığı cevabını Quartz’tan alabiliriz. Kısaca dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft yazılımlarını öğrenmek bir yazılımcının kariyerinde bir milat niteliğindedir.

Yazılım dünyasına birçok yenilik getiren ve gelen diğer yenilikleri yazılımlarına hızla dahil eden Microsoft’un oluşturduğu diller de Microsoft’un yenilikçi trendine uymakta olduğundan, Microsoft dilleri ve veritabanı sizi hiçbir zaman çağın gerisinde bırakmayacak ve her zaman modern proglamlar geliştirmenize izin verecektir. Bu sebepten dolayı Microsoft yazılımlarını öğrenmek kariyerinizde sizi yükseltecek ve eskimeyecek bir yatırım olmaya her zaman devam edecektir.

Microsoft’un veritabanı Microsoft SQL Server ise en kaliteli ve tercih edilen veritabanlarındandır. SQL Server’ın kullanım kolaylığı, ulaşılabilirliği ve Windows’la derin bir şekilde entegre çalışması yaygın bir şekilde kullanımının nedenlerinden biridir. Bu özelliklerinin yanı sıra SQL Server cloud kullanımı özelliğine sahip ve yüksek güvenlikli bir veritabanı olması sayesinde bir çok iş yerine ve kuruma akıllı iş çözümleri sunmaktadır.

Bilgisayarlarda en yaygın işletim sistemi olan Windows’a (%85.98), internete ve birçok platforma, aklınıza gelebilecek her türlü programı, en verimli şekilde yazabilmek için Microsoft dillerini bilmek bir gerekliliktir. Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından Bahçeşehir Üniversitesi tarafından kurulan Wissen’nin uzman eğitim kadrosundan alacağınız Microsoft Akademie, Microsoft Yazılım ve Veritabanı eğitimleriyle siz de kariyerinizde dev bir sıçrama yakalayın. Siz de Albaraka Türk, Ajanspress, Sodexo, Vodafone, TTNet ve Turkcell Teknoloji gibi büyük şirketlerde çalışan mezunlarımızın arasına katılarak sertifikamızın farkını yaşayın!

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Taşkın Koçak


15/04/2017