WİSSEN AKADEMİE MEZUNLARI ULUSLARARASI ARENADA

WİSSEN AKADEMİE MEZUNLARI ULUSLARARASI ARENADA

KÖLN- Türkiye’nin önde gelen eğitim kuruluşlarından Bahçeşehir Üniversitesi ile bilgi ve teknolojileri eğitimi konusunda Avrupa’nın lider isimlerinden GFN AG ‘nin ortaklığı ile kurulan ” Bau Wissen Akademi ” ilk mezunlarını Almanya’da ağırladı.
BAU Wissen Akademi mezunlarıyla Heidelberg kentindeki bilişim seminerine katılan Bahçeşehir Üniversitesi Co – Op Direktörü Ömer Yücel ile Wissen Akdemi Genel Müdürü Ümit Zaim, BAU Köln Akademisi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Uluslararası alanda iş fırsatı
Geleceğin en önemli sektörlerinden biri olan bilişim sektörörü için donanımlı profesyoneller yetiştirdiklerini söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi Co – Op Direktörü Ömer Yücel , ” Almanya’nın en büyük bilişim eğitimini yapan GFN şirketi ile üç yıl önce BAU Wissen Akademi’yi kurduk. Bu sertifika programını bitiren herkes sadece Türkiye’de değil tüm dünyada iş bulma imkanına sahip olabilmektedir. Amacımız uluslararası standartlarda iyi eğitim almış gençlerimizi sektöre kazandırmaktır ” dedi.
İhtiyaçları doğrultusunda uzmanlaşılıyor
BAU Wissen Akademi ‘nin , uzman kadrosu ve global eğitim anlayışı ile kariyer yapmayı hedefleyen gençlere hizmetin sunduğuna işaret eden Wissen Akdemi Genel Müdürü Ümit Zaim, ” Özellikle ülkemizde IT konusunda eksiği hissedilen bilgi birikimli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Türkiye’den gelen 20 kişilik bilişim uzmanının Heidelberg’de düzenlenen iki günlük etkinliğe katılması ve Alman iş adamları ile bire bir görüşme fırsatı bulması çok yararlı oldu. Arkadaşlarımız olumlu iş bağlantıları yaptılar. Bu tür temaslarımızı aralıksız sürdüreceğiz ” dedi.
BAU Wissen Akdemie olarak, profesyonel hayatın ihtiyaçları doğrultusunda dört alanda uzmanlaşmayı tercih ettiklerini belirten Zaim bunları şöyle sıraladı.
. Büyük ve orta ölçekli firmalara ,firmanın hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenecek kurumsal eğitimler verilmesi
. Kendileri için daha iyi bir iş presvektifi oluşturmak isteyenler adaylar için düzenlencek bireysel eğitimler
İşi olmayan adaylar için Türkiye iş ve işçi bulma kurumu desteği ile düzenlene ücretsiz eğitimler
. Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler için düzenlecek tamamlayıcı eğitimler olarak sıraladı.
BAU KÖLN’de eğitimler 3 yaşından itibaren başlıyor
BAU Bildung Akademi direktörü Öznur Özcan Yıldırım, Kölndeki eğitim merkezleri hakkında verdi. Öznur yıldırım 3 yaşından itibaren başlattıkları okul öncesi eğitimi sonrasında abitur ve sonrasına kadar, bire bir okul dersleri markajıyla, uzman öğretmenler ve pisikologlar eşliğinde, ama mutlaka başarının elde edilebildiği garantisiyle, yaklaşık 170 kişilik bir öğrenci gurubuna hizmet verdiklerini gazetemizle paylaştı .Yıldırım üç aşamalı proğramla gerekli olduğundada okulla irtibata geçip sorunu yok oluncaya kadar takip ettiklerini aktardı.
Baçeşehir Üniversitesi’nin genel yapısı hakkında da bilgi veren BAU Bildung Akademi direktörü Öznur Özcan Yıldırım, “Bahçeşehir Uüur Eğitim Kurumları, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi Üniversitesi haricinde 27 İlköğretim Okulu,14 Lise,51 Ana okulu ve ayrıca 212 Özel Eğitim merkezine sahiptir. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları öğrenci sayısı 14 bin 304′ü üniversiteli olmak üzere toplamda 200 bin kiiye ulaşmaktadır. GFN AG ise Almanya’nın Münih,Berlin,Hamburg,Heidelberg, Kasel,Köln,Koblenz,Darmstadt, Mancheim, Nürümberg, Stutgart ve Donaueschingen gibi 12 farklı lokasyonda ve İspanya’nın Teneferie adasında şubeleri bulunan bir eğitim kurumudur. Uzun yıllardır Siemens,BMW,Alman ordusu gibi bir çok kurumu eğitmektedir. Ayrıca Alman çalışma Bakanlığı ile istihdama yönelik ortak projeler yapmaktadır. GFN’in bu konudaki uzmanlığının sebebi ,istihdam edilmek üzere bekleyen adaylar ile iş gücü sahiplerinin ortak ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları düzenleyebiliyor olmasıdır” dedi.

kaynak : http://www.postgazetesi.com/bahcesehir-gurbetcinin-ayaginda/


09/12/2015