Wissen .NET Eğitimleri Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeEtkinlik Tarihi: 16 Mart 2015

Wissen, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde .NET eğitimi Workshop’u düzenlemiştir. .NET platformu Microsoft tarafından geliştirilen, açık İnternet protokolleri ve standartları üzerine kurulmuş bir yazılım ve uygulama geliştirme platformu olarak görülüyor.

Sun Microsystems tarafından geliştirilmiş olan Java platformuna benzerlikler gösterdiği birçok uzman tarafından konuşuluyor. .NET platformu ya da .NET mimarisinin aslında ortak bir yürütme ortamı ve ortak bir değişken tür sistemi olarak kütüphanelerden oluştuğu belirtiliyor. Bu platformda yazılım geliştirmek için .NET platformunu destekleyen en az bir dili çok iyi kullanmak gerekiyor.

Düzenlenen  .NET Workshop’unda öğrenciler akıllarındaki bir çok soruyu Wissen’nin deneyimli eğitmenlerine sorma fırsatı buldular. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından ilgiyle karşılanan eğitim soru cevap şeklinde sona erdi. Katılımcılar bu tür bilişim teknolojileri eğitimlerinin, Workshop’larının çok faydalı olduğunu ve kişisel kariyerleri için bu çalışmaları önemli bulduklarını belirttiler.


12/04/2017

Yaklaşan Etkinlikler