×
0212 381 50 00

3D Max Eğitimi

Eğitim Süresi: 120 SAAT

3d Max Eğitim

3D Max Eğitimi

3D Max dersleri, kullanıcıya programla ilgili temel yetkinlikleri kazandırmayı hedeflemektedir. 120 saatlik 3D Max eğitimi öğrenciye programa hakim olmayı sağlayacak bilgileri kazandırmaktadır. İlk aşamada 3Ds Max'e giriş, ekranlar ve koordinat düzlemi tanıtılmaktadır. Ardından, temel obje çizim teknikleri, transform araçları ve 2D şekillerin yaratılması (Spline modelleme) eğitimi verilmektedir. Polygon Modelleme, Hazır Objeler, Materyal Ekranları ve Malzeme Oluşturma Teknikleri anlatıldıktan sonra V-Ray Fiziksel Kamera ve Kamera Ayarları, V-Ray Işıkları, V-Ray Render Ayarları ve Render dersleri verilmektedir.

 

3D Max eğitimi alacak kişinin, üç boyutlu programlara ve AutoCAD gibi çizim programlarına yatkınlığı, öğrenme açısından öğrenciye avantaj sağlayacaktır.


3D Max Nedir?

3D Max, üç boyutlu animasyon, modelleme, oyun ve görüntü elde etmeyi sağlayan profesyonel 3D bilgisayar grafik programıdır. Maya ve AutoCAD programlarının sahibi Autodesk tarafından piyasaya sürülmektedir. Modelleme amacıyla oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

 

3D Max modelleme farklı teknikler içermektedir. 3D Max oyun tasarımında yaygın olan polygon modelleme kullanılmaktadır. Bu modelleme ile kullanıcı her bir polygon üzerinde detaylı kontroller yapabilir. Çizim, düzenleme ve modelleme bittikten sonra program taslağı 3D max render alternatifleri ile videoya çevirmektedir.

 

3D Max sistem gereksinimleri incelendiğinde; programın kurulacağı bilgisayarda minimum 4 GB RAM gerekmektedir, önerilen ise 8 GB’tır. Ayrıca program diskte 6 GB boş yere gereksinim duymaktadır. 3D Max programı Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile uyumludur.

 

3D Studio Max & 3D Max Arasındaki Farklar Nelerdir?

3D Studio Max ve 3D Max Autodesk tarafından üretilmiştir ve aslında aynı ürünün adıdır. 3D Studio Max programı 2000 yılından sonra 3D Max olarak adlandırılmıştır. Dolayısıyla, bu süre zarfında eklenen yeni özellikler, en büyük farklılığı oluşturmaktadır. Bunların başında da render çeşitleri yer almaktadır. 

 


3D Max Eğitimi Ne İşe Yarar?

3D Max eğitimi, üç boyutlu modellemeye meraklı herkesin işine yarayacaktır. Mimarlık, mühendislik, eğitim ve tıp alanlarının yanı sıra oyun, ürün tasarımı, animasyon ve karakter modelleme gibi farklı alanlarda kullanımı da mevcuttur. Küçük bütçeli filmler için bile kullanılabilmektedir.

 

3D Max kursu, katılımcılara zengin çalışma alanları sunmaktadır. Oyun geliştiriciler, görsel etki artistleri ve üç boyutlu grafik tasarımcılar yaygın olarak 3D Max programını kulllanmaktadır. 3D Max kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerini sağlar.

23
Başlangıç Tarihi
23 Kasım 2019
26
Bitiş Tarihi
26 Ocak 2020
Eğitim Süresi
120 saat
Seanslar
Cumartesi Pazar
09:00 15:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Bu eğitimi alabilmek için herhangi bir ön koşul eğitimi bulunmamaktadır, temel bilgisayar kullanım becerileri yeterlidir.

Bu eğitime bu alanda hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler de, belirli düzeyde bilgi sahibi deneyimli kişiler de katılabilir. Daha detaylı bilgi için bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

TR | EN
• 3ds Max'e Giriş, Ekranlar, Koordinat Düzlemi
• Temel Obje Çizim Teknikleri
• Transform Araçları
• 2D Şekillerin Yaratılması ( Spline Modelleme )
• Polygon Modelleme
• Hazır Objeler
• Material Ekranları ve Malzeme Oluşturma Teknikleri
• V-Ray Fiziksel Kamera ve Kamera Ayarları
• V-Ray Işıkları
• V-Ray Render Ayarları ve Render
• Introduction to 3ds Max, Screens, Coordınate System
• Basic Objects Drawing Techniques
• Transform Tools
• Spline Modeling
• Polygon Modeling
• Ready-Made Objects
• Material Screens and Material Creation Techniques
• V-Ray Physical Camera and Settings
• V-Ray Lights
• V-Ray Render Settings - Render

•  Katılım Sertifikası

•  Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

•  Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Çalışma Alanları

Bu eğitimi tamamlayanlar, mimarlık ofisleri, iç mimarlık ofisleri, peyzaj mimarlığı ofisleri, makine mühendisliği şirketleri, İnşaat mühendisliği şirketleri, endüstri ürünleri tasarımı şirketleri, şehir ve bölge planlama, emlak pazarlama ve müteahhitlik şirketleri, gemi inşaat sektörü, otomotiv sektörü, takı tasarımcılığı ve tekstil giyim tasarımcılığı gibi alanlarda kariyer sahibi olabilirler.

 

Ayrıca Freelance çalışma imkânları ile kendilerine ek gelir avantajları da oluşturabilirler.

Bilgi Talep Formu

Takvim1
Takvim2
Takvim3
Takvime Ekle
Calendar, Outlook, Gmail
Blockchain Teknolojisi
Yazılım
28 Ocak 2020
Blockchain Teknolojisi, anahtar şifrelemeyi kullanarak Bitcoin gibi değer birimlerinin güvenli bir şekilde transfer edilmesine izin veren bir teknolojidir. Blockchain kullandığı ağı korumak için merkezi olmayan bir yöntem kullanmaktadır. Bu da sistemin merkezi olarak bir banka, şirket veya hükümet tarafından kontrol edilmediği anlamına gelmektedir.
AutoCAD 2020’de Yeni Gelişmeler Neler?
Grafik Tasarım
21 Ocak 2020
AutoCAD ilk olarak 1982 yılında kullanılmaya başlanan, sanal ortamda 2 ve 3 boyutlu çizimlere olanak sağlayan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Hemen hemen her sektörde ihtiyaç haline gelen bilgisayar destekli 3 boyutlu çizimler; tasarımcıların gerçekçi görseller elde etmelerine, çok renkli ve formatları bir arada kullanabilmelerine olanak sağlamaktadır.
5G Teknolojisi Nedir?
Yazılım
27 Aralık 2019
5G, günümüz 4G LTE ağlarının önemli bir evrimi olan 5. nesil mobil ağı olarak tanımlanmaktadır. Son yıllarda ortaya çıkan büyük veri ve nesnelerin interneti kavramlarının bir gereği olarak geliştirilmekte olan 5G teknolojisi, çok daha hızlı bir internet bağlantısını mümkün kılmaktadır.
Yapay Zekâ Hangi Seviyede Biliyor Musunuz?
Yazılım
20 Aralık 2019
Yapay zekâ, bilgisayarın ya da bilgisayar altındaki bir robotun çeşitli işleri insan gibi yapabilme becerisine sahip olmasıdır. Tarihi 1940’lara giden yapay zekâ zeki canlıların düşüncelerini analiz edip, bu işleri benzer yönergeler ile gerçekleştirir. Başka bir anlatımla bilgisayarın zeki canlılar gibi düşünmesi sağlar ve bireylerin yaptıkları işleri bilgisayar ortamında yapar.