Wissen Akademie’den BiTaksi

Wissen Akademie’den BiTaksi

b1Son dönemde aldığı 2 milyon dolarlık yatırımla, adından söz ettiren BiTaksi, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar   Mühendisliği Bölümü mezunlarından kurulan bir ekip tarafından hayata geçirildi.

Öğrenciler eğitim dönemleri içerisinde, CO-OP markalı dersler statüsünde Wissen’nin düzenlemiş   olduğu  uygulama    geliştirme   eğitimlerine    katılıp,   BiTaksi  uygulamasını  hayata geçirecek temelleri atmış attılar.

BiTaksi uygulaması, 2012 Mezunlarından Halid Özsoy, Doğancan Dalyan ve  Ali Oral’ın çekirdeğini   oluşturduğu    ekip    tarafından geliştirilerek,    2013    yılı    Mart    ayında    kullanıcıya  sunuldu.

b2Geliştirilmesi ve saha testleriyle birlikte 6 aylık bir sürede ortaya çıkan uygulama, fikir aşamasındayken gerçekleştirilen piyasa araştırmaları ile yaklaşık  1 yıllık  çalışmanın ürünü.  iOS ve Android  platformları için geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa tek dokunuşla taksi çağırmaya olanak  sunan  BiTaksi uygulaması geliştirilirken,  uygulamanın gerek yolcular   gerek sürücüler için çok  basit bir  kullanıma   sahip olması fikri daima ön planda tutulmuş.  Çıktığı günden bu yana oldukça  olumlu  tepkiler alan   ve   kısa sürede mobil  kullanıcıların   dikkatini  üzerine çeken uygulama, duyurulduktan sonraki  5  ayda  yaklaşık  160 bin kez indirilirken, 2400’ün üzerinde de kayıtlı sürücüye sahip. Aldığı yeni yatırımla birlikte büyümesini büyük bir hızla devam ettiren BiTaksi, yıl sonuna doğru diğer büyükşehirlere de  açılmanın hazırlıklarına başlamış durumda.

www.bitaksi.com


18/04/2017