Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri


Barış Özgen Hikayesi

Barış Özgen

Intel, Vodafone, Denizbank – Yazılım ve 3D Modelleme Geliştiricisi

Bouncy Bee ve Testerpir Benchmark-Kurucu

Merhabalar,

Ben Barış Özgen Marmara Üniversitesi bilgisayar Programcılığı  bölümünden mezun oldum. Dünya çapında yazılım sektöründe öncülük eden Intel, Vodafone’nun resmi ajanslari ve çözüm ortakları, Denizbank’ın yazılım bölümü gibi firmalarda yazılım ve 3d modelleme geliştiricisi olarak yer aldım. Ama hayallerim arasında oyun ve uygulamalar geliştirmek vardı. Haznemdeki bilgileri birleştirerek teknik alt yapımı tamamlamak üzere Wissen’de java ve android eğitimi aldım. Mezun olduktan sonra yapmış olduğum Bouncy Bee adlı oyun, dünya listesinde trendlere girdi. Fikir alarak  yapmış olduğum testerpir benchmark android kıyaslama ve hata düzeltici uygulama da yine trendlere girdi. Wissen gerek marketing gerek sosyal medyada desteklerini esirgemedi  ve eğitmenler her zaman yanımda oldu.  Wissen ailesine çok teşekkür ederim.


Mehmet Fatih Bakacak Hikayesi

Mehmet Fatih Bakacak

Turkcell Superonline

Network Planlama Departmanı

Merhabalar,

Ben Mehmet Fatih Bakacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği mezunuyum. Şu anda yine İstanbul Üniversitesi’nde Uydu Haberleşmesi ve Uzaktan algılama üzerine yüksek lisans yapmaktayım. 2014 yılında Wissen’den Cisco, sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi aldım. Aldığım eğitim sadece teorik bir eğitim değildi. Daha çok pratik bir eğitim aldık, gerçek cihazlarla çalışma şansı yakaladım. Bu sayedeiş hayatına girmeden önce bu cihazlara aşina olduk, öncesinden bilir hale geldik. Eğitimi veren hocalarımız da sektörde büyük tecrübelere sahip insanlardı.Bu sayede sektörde karşımıza çıkabilecek problemleri bize dahaöncedenaktarıp çözümlerini de beraberinde sundular. Şu anda da Turkcell Superonline’da Network planlamada görev almaktayım. Bana katkılarından dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.


Kübra Seyhan Hikayesi

Kübra Seyhan

Netaş

Platform Dizayn Mühendisi

Merhabalar,

Ben Kübra Seyhan. Bahçeşehir Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği mezunuyum. Şu anda Netaş’ta platform dizayn mühendisi olarak çalışmaktayım. Wissen’den Java eğitimi aldım. Wissen’den Java eğitimi almadan önce yazılım bilgim çok çok azdı. Fakat bu eğitimle beraber kendimi oldukça fazla geliştirme şansı yakaldım. Java ile ilgili çeşitli projelerde bulunma şansı yakaldım. Kariyer eğitimlerimizde de kendi networkümü geliştirme fırsatım oldu. Bu sayede de Netaş’ta çalışma fırsatı yakaladım. Bana bu olanakları sağladığı için Wissen ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.


Asım Yıldız Hikayesi

Asım Yıldız

BTT Bilgi Teknolojileri Tasarım

Network Güvenlik Mühendisi

Merhabalar,

Ben Asım Yıldız. Kocaeli Üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliğinden mezunum.Şu anda BTT Bilgi Teknolojileri Tasarımda Network Güvenlik mühendisi olarak çalışmaktayım. Çalışmaya başlamadan önce  Wissen’den Microsoft sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi aldım. Almış olduğum bu eğitim, sadece dersten ziyade iş hayatına bir hazırlıktı diyebilirim. Öğrenmek istedikten sonra bütün imkanların bizim için seferber olduğunu görebiliyorduk ve bu bağlamda  yetişmiş, piyasayı tahmin edebilecek kişiler olarak eğitimi tamamladık. Eğitim boyunca, hocalar sektörde yetişmiş ve alanında uzman, eğitimde hoca dışarıda arkadaş ve mentör olan birer yol göstericilerdi bizler için. Bu katkılarından dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.


Bedir Sarıcı Hikayesi

Bedir SARICI

Birebin Şans Oyunları Anonim Şirketi

Sistem ve Yazılım Test Uzmanı

Merhabalar,

Ben Bedir Sarıcı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunuyum. Üniversitede  eğitim alırken Jeofizik Mühendisliği’ne pek ilgim olmadığını farkettim. Üniversite eğitimim boyunca aldığım bilişim dersleriyle bilgi teknolojilerine olan ilgim arttı. Bu yönde bir kariyer yapmak istedim. Daha sonrasında bu konuda bir eğitim almaya karar verdim ve araştırmalarım sonucunda bu eğitimi Wissen’den almaya karar verdim. Wissen’den sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi almaya başladım. Eğitimin sıfırdan başlaması, proje ağırlıklı olması ve sektöre yönelik olması bu konuda uzman bir kişi haline gelmemi sağladı. Şu anda da Birebin Şans Oyunları Anonim Şirketi’nde sistem ve yazılım test uzmanı olarak çalışmaktayım. Bu imkanı bana sunduğu için Wissen’e çok teşekkür ederim.


Nevzat Bal Hikayesi

Nevzat Bal

Turkcell Teknoloji

ICT Departmanı

Merhabalar,

Ben Nevzat Bal. 2011 yılında Doğuş Üniversitesi bilgisayar programcılığından mezun oldum. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi işletme fakültesi lisans eğitimimi tamamladım. Sonrasında Wissen’den CCNA ve Microsoft eğitimleri aldım. Eğitim aldığım süre boyunca, eğitmenlerimizin bize yaklaşımı çok iyiydi. Almış olduğunuz eğitimler ilgili daha öncesinde pek bir bilgiye sahip olmasanız bile, eğitim sonunda sistem ve network üzerine detaylı bir bilgi donanımı ve tecrübeyle ayrılıyorsunuz. Şu anda da bu bilgiler ışığında Turkcell Teknoloji ICT’de çalışmaktayım. Bütün bu tecrübelerden dolayı Wissen’e çok teşekkür ederim.


Muhammed Güngörmez Hikayesi

Muhammed Güngörmez

KoçSistem

Network Mühendisi

Merhabalar,

Ben Muhammed Güngörmez. 2013 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nden mezun oldum. 2014 yılında Wissen’den sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi aldım. Kısa bir süre sonra da Koç Sistem’de Network Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Wissen’den aldığım eğitimin en büyük artısı, eğitimin sınavlardan ziyade bizleri sektöre hazırlamasıydı. İkinci olarak da çalışmaya başladığım ikinci haftada eğitmenlerimizin bize anlattığı problemlerin direk olarak karşımıza çıkması ve bu problemlere eğitimlerde yaptığımız örneklerle çözüm bulmam oldu. Aynı zamanda iş hayatında bir problemle karşılaştığımızda gerek eğitmenlerimizden gerekse beraber eitim aldığımız arkadaşlarımdan hemen yardım alabilmem bana çalışma hayatım boyunca büyük katkılar sağladı. Benim gibi işsiz bir mühendisi alarak hayatında büyük bir dönüm noktası yarattığı için Wissen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.


Wissen Akademie’den BiTaksi

b1Son dönemde aldığı 2 milyon dolarlık yatırımla, adından söz ettiren BiTaksi, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar   Mühendisliği Bölümü mezunlarından kurulan bir ekip tarafından hayata geçirildi.

Öğrenciler eğitim dönemleri içerisinde, CO-OP markalı dersler statüsünde Wissen’nin düzenlemiş   olduğu  uygulama    geliştirme   eğitimlerine    katılıp,   BiTaksi  uygulamasını  hayata geçirecek temelleri atmış attılar.

BiTaksi uygulaması, 2012 Mezunlarından Halid Özsoy, Doğancan Dalyan ve  Ali Oral’ın çekirdeğini   oluşturduğu    ekip    tarafından geliştirilerek,    2013    yılı    Mart    ayında    kullanıcıya  sunuldu.

b2Geliştirilmesi ve saha testleriyle birlikte 6 aylık bir sürede ortaya çıkan uygulama, fikir aşamasındayken gerçekleştirilen piyasa araştırmaları ile yaklaşık  1 yıllık  çalışmanın ürünü.  iOS ve Android  platformları için geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa tek dokunuşla taksi çağırmaya olanak  sunan  BiTaksi uygulaması geliştirilirken,  uygulamanın gerek yolcular   gerek sürücüler için çok  basit bir  kullanıma   sahip olması fikri daima ön planda tutulmuş.  Çıktığı günden bu yana oldukça  olumlu  tepkiler alan   ve   kısa sürede mobil  kullanıcıların   dikkatini  üzerine çeken uygulama, duyurulduktan sonraki  5  ayda  yaklaşık  160 bin kez indirilirken, 2400’ün üzerinde de kayıtlı sürücüye sahip. Aldığı yeni yatırımla birlikte büyümesini büyük bir hızla devam ettiren BiTaksi, yıl sonuna doğru diğer büyükşehirlere de  açılmanın hazırlıklarına başlamış durumda.

www.bitaksi.com


Soner Ay | Digiturk, Software Developer

Fatih Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. Liseyi bitirdikten sonra çeşitli yerlerde IT alanında çalışma fırsatım oldu. Bir gün Wissen’nin yönlendirdiği bir mail aldım ve sonrasında Java Eğitim Programına katılarak ilgili derslerini aldım.

Programın içeriklerinin diğer bilgisayar kurslarında olduğu gibi MEB tarafından değil YÖK tarafından belirlendiğini ve ders içeriklerinin Bahçeşehir Üniversitesi senatosu tarafından derlenerek onaylandığını öğrenince doğru bir yerde olduğumu fark ettim. Hocalar sektör deneyimi olan eğitmenler. Böylece uygulamaları iş yaşamına nasıl adapte edeceğinizi de öğrenmiş oldum.

Ardından Digiturk tarafından mülakata çağırıldım. Şu anda Digiturkte Software Developer olarak görev yapıyorum. Bana, kariyerime ve eğitimime katkısından ötürü Wissen’e çok teşekkür ederim.


Muhammed Aldoğan | Koç Sistem, Servis Yönetim Yazılımları Uzman Yardımcısı

Üniversitede son sınıfa geldiğimde Bahçeşehir Üniversitesindeki hocalarım tarafından Wissen’e yönlendirildim. Wissen’de meraklı olduğum ve ileride iş yaşamımı destekleyecek olan alan ile ilgili olarak kendi geliştirebileceğim programlar olduğunu öğrenince kariyerim için son derece olumlu olacağını düşünerek eğitim programlarını araştırmaya başladım ve başvurdum. Wissen ile görüşmeye geldiğimde gerçekten doğru bir yerde olduğumu anladım.

Cisco Network ve Microsoft Sistem derslerini aldım. Her iki program da Bahçeşehir Üniversitesi senatosu tarafından derlenen ve onaylanan içeriklere sahipti ve Hocalar sektör deneyimi olan üst düzey eğitmenlerdi. Böylece uygulamaları iş yaşamına nasıl adapte edeceğinizi de öğrenmiş oldum.

Kursumuz 6 ay boyunca devam etti. Eğitimin sonunda Bahçeşehir Onaylı Wissen sertifikalarını aldım. Tüm bunlar sonucunda Koç Sistem’deki mülakatım olumlu geçti ve Veri Merkezi Çözüm ve Hizmetleri’nde (Datacenter Solutions and Service) Servis Yönetim Yazılımları Uzman Yardımcısı olarak görev yapmaya başladım. Bana katkısı çok büyük olan Hocalarıma ve Wissen  çalışanlarına çok teşekkür ederim.


Mezun Öğrencimizin Uygulamaları Android Market’te Sizleri Bekliyor!

mezun_ogrenci_and_prog

 

 

 

 

 

 

 

ENCODİNG LEARN – KODLA ÖĞREN

Geliştirilen uygulama java tabanlı olup tüm android işletim sistemli cihazlarda sorunsuz çalışır.Uygulama Google Play den indirebilir kullanabilirsiniz.

NEED UYGULAMASI

Devamlı bakma ihtiyacı duyduğumuz Phrasal Verb,Gerund-Infinitive,Regular-Irregular Verb,Modal,Enough-To,Preposition yapılarını bir araya getiren bir uygulama.

MY OWN DİCTİONARY

Üniversitede veya herhangi bir kurumda İngilizce öğreniyorsunuz ve bilmediğiniz kelimelerin sayısı çok fazla. Bu durumda kelimeleri kendi defterinize not ediyorsunuz.Yolculuk,gezi vb bir durumda bu defteri yanınızda götüremiyor musunuz ? İşte tam bu durumdan sizi kurtaracak bir uygulama.Bu uygulama ile kendi sözlüğünüzü oluşturabilir istediğiniz yere götürebilirsiniz.